PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=188070}

Alicja w Krainie Czarów

Alice in Wonderland
6,6 1 422
oceny
6,6 10 1 1422
4,8 6
ocen krytyków
Alicja w Krainie Czarów
powrót do forum filmu Alicja w Krainie Czarów

kilka faktów:
1. Film kręcono w ogrodzie i domu reżysera na specjalnie skleconej scenie z desek.
2. Karty grają dzieci z miasta i okolic.
3. Kostiumy w większości były wypożyczone bądź robione przez lokalną społeczność
4. Królika grał reżyser.
5. Film odnaleziono przypadkowo przypuszcza się, że mógł trwać nawet dwie godziny co było normą w tamtym czasie ale znaczna część filmu była zniszczona.
6. W jednej ze scen kot wydaje się być ogromny jest to sztuczka filmowa polegająca na nakładaniu na siebie obrazów taki prymitywny fotomontaż.

forest122

good job! :) gdzie to wyczytałeś?

ocenił(a) film na 7
rockie

Ściągnąłem sobie wersję z jakimś gościem ze szkoły filmowej, który omawiał film na bieżąco

użytkownik usunięty
forest122

co tam kot :) większe wrażenie robi scena zmniejszania się Alicji. Tym niemniej dzięki za podane informacje!

forest122

film sprzed ponad stu lat... dziwnie się ogląda, jednakże świetny, jak na tamte czasy.
Daję 10/10 w pełni zasłużone według mnie. Między innymi za kota i za scenę zmniejszania, zwiększania Alicji

ocenił(a) film na 9
forest122

Chyba jednak nie dwie godziny.
Podobno 12min i w tę wersję jestem w stanie uwierzyć.

ocenił(a) film na 5
lucha

Dokładnie.
Niemożliwe, żeby film w tamtych czasach trwał 2 godziny, -maksymalnie kilkanaście minut:)

forest122

Z tym kotem to przegięcie... Przecież kot z "Alicji w Krainie Czarów" to kot brytyjski, film kręcili Brytyjczycy ale "obsadzili" w roli kota kota norweskiego...

ocenił(a) film na 8
forest122

Uwielbiam takie psycho klimaty. Królik już sam w sobie jest miażdżacy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones