Maxton Hall Dwa światy
powrót do forum 1 sezonu

Na początku nieco zakręciłem się widząc angielskie blachy, angielskich bohaterów w Anglii, Oxford, Londyn i te sprawy, problem w tym, że uderza niczym blitzkrieg niemiecka mowa, co jest zadziwiająco komiczne - do tego stopnia, że nastąpiła pauza i sprawdzanie wyboru języka w menu, z Amazonem już tak miałem, że ktoś mi tu w domu coś poprzestawiał.

Ale... dałem szanse, choć wiem, że niemieccy szpiedzy, niemieckie wpływy, a nawet ludzie mieli dziadków w wermachcie...

1. Bardzo dobrze zrealizowany, zmontowany, z ciekawą i dobrze dobraną ścieżką dzwiękową.

2. Urzekli mnie główni aktorzy - niesamowiecie naturalni, zarówno dziewczyna, jak i chłopak, ona ma niesamowitą mimikę.

3. Serial przypomina klimatem Brigerstonów, już po kilku minutach pierwszego odcinka miałem to głowie.

4. Sam serial nieco infantylny, oparty na książce, ale bombowi młodzi aktorzy robią swoje, miejscami jest smutno i to naprawdę sposób ukazania pewnych rzeczy i gra niesamowicie są spójne, miejscami śmiesznie i wesoło.

5. 6 Odcinków połkniętych w jedną dobę, nie widzialem reklam, nie miałem co oglądać, puściłem jako zapychacz ciszy nocnej i żałuję, że tak szybko doszedłem do końca pierwszego sezonu. Biorąc pod uwagę klimat, aktorów, realizację na bank będą kolejne. Czekam

Ocena pomiędzy 7-8/10, gdybym był młodszy pewnie wrzuciłbym wyżej, dla fanów Brigerstonów z N pozycja obowiązkowa.

RoStryR

Niczego lepszego nie napiszę mogę jedynie bić brawo :) bardzo mi się spodobał od pierwszego włączenia :)

RoStryR

Masz rację, język niemiecki jest zupełnie nie na miejscu i naprawdę bardzo mylący. Sądzę, że gdyby nie dość głośny lektor, zagłuszający w większości mowę aktorów, nie przebrnął bym nawet przez pierwszy odcinek. Poza tym produkcja, jak większość od Amazona, całkiem przyzwoita. Zobaczymy, czy utrzyma poziom w kolejnych sezonach.

ocenił(a) serial na 8
RoStryR

Mogę jedynie dodać, że to zadziwiająco dobra adaptacja książek. Pozytywnie się zaskoczyłam, bo zazwyczaj wychodzi to fatalnie. Czekam na kolejny sezon bo te 6 odcinków poszło na raz, oby tylko tego nie skasowali jak wiele ciekawych produkcji.

ocenił(a) serial na 6
RoStryR

Podobnie było z serią książek (i później filmami) Trylogii Czasu (Czerwień rubinu, zieleń szmaragdu itd). Autorka niemiecka, w książce akcja dzieje się w Anglii i postacie tez są angielskie, więc w filmach na podstawie książek mówili po niemiecku, a akcja działa się w Anglii xD Na początku nie ogarniałam, ale do tej pory dobrze oceniam książki i filmy :)))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones